Момичетата под 16 в топ 8 на България !

12.06.2026

Момичетата под 16 години от ВК Спартак Варна взеха участие във финалите на републикансто първенство! Те са класираха директно за финалите след като спечелиха квалификационната си група във Варна срещу отборите на домакините от Перун, ВАСК София и Тополово. Това им даде директна квота за участие във финалния турнир сред най-добрите отбори!

Отборът ни попадна в група с домакините от Марица, ЦПВК, Ботев Враца, Миньор Перник и Любо Ганев Русе. Нашите момичета стартираха турнира срещу отбора на Миньор. Малко не ни достигна да се поздравим с победата след като загубихме в тайбрек в един много оспорван двубой.

Мач номер две бе срещу тима на Любо Ганев Русе. След няколко обрата по време на двубоя отново много малко не ни достигна, за да вкараме мача в тайбрек и след няколко ключови ситуации в четвъртия гейм, нашите момичета отстъпиха с 26:24 и 1:3 гейма!

Двубой номер 3 бе срещу домакините от Марица. Макар да отстъпихме с 0:3 гейма, отборът ни стоеше равностойно през геймовете.

В мач номер 4 момичетата се изправиха срещу Ботев Враца . Този път успяхме да се поздравим с победата с 3:1 гейма и да вземем трите точки!

В последния ни мач във финалния турнир излязохме срещу софийския ЦПВК, като мачът за нашия отбор бе без значение. Не успяхме да се поздравим с победата, но момичетата показаха добра игра и бяха на косъм от това да спечелят първия гейм!

По този начин завършихме на 4-то място в групата след отборите на Марица, ЦПВК и Любо Ганев, изпреварвайки отборите на Миньор и Ботев Враца.

В крайното класиране завършваме на 8-мо място в България от над 100 клуба! Това е първият отбор на Спартак от подрастващите, който влиза в топ 8 на републиканско първенство и най-доброто ни класиране от близките години!